چاپ

کارت ویزیت براق یا مات – کدام یک برای چاپ های شما بهتر است؟

کارت ویزیت مات یا براق

کارت ویزیت براق یا مات را انتخاب کنیم؟

مات را انتخاب کنیم یا براق؟

یکی از رایج ترین معضلات مشتریان هنگام چاپ همه چیز از کارت ویزیت گرفته تا عکس های عروسی گرفته تا تصاویر هنری ، درک تفاوت بین براق و کاغذ مات است. تفاوت ظاهر بین یک براق براق و یک مات (همچنین به عنوان کسل کننده یا تخت شناخته می شود) به دلیل چگونگی بازتاب آنها از پرتوهای نور است. یک سطح براق پرتوهای نور را در همان جهت منعکس می کند و منجر به یک اثر “براق” در زوایای خاص می شود ، در حالی که یک سطح مات نور را در جهت های مختلف منعکس می کند و نور را پخش می کند بنابراین نور کمتری دارد.

تفاوت روکش براق و مات چیست؟

با کمال تعجب ، از همان روکش پایه خاک رس برای ایجاد سهام کاغذ براق و مات استفاده می شود – این روند کاربرد و میزان پوشش است که بسته به نوع مورد نظر متفاوت است. از آنجا که کاغذ بدون روکش به طور طبیعی متخلخل است ، این پوشش به پر کردن منافذ کمک می کند و میزان جوهر جذب شده در کاغذ را در طی مراحل چاپ کاهش می دهد. کاغذ حاصل نه تنها از ماندگاری بیشتری برخوردار است ، بلکه یکدست تر می شود و رنگ ها غنی تر و روشن تر به نظر می رسند. کاغذ مات از روکش کمتری استفاده می کند و نسبت به کاغذ براق کمتر صیقل می دهد.
به عنوان یک قاعده کلی ، یک روکش براق به عکس ها و محصولات چاپی شما  درخشش نفیس ، اشباع رنگی بالا را می بخشد و محافظت بیشتری در برابر لکه ها و آسیب ها می کند. از طرف دیگر روکش مات به عکسها و چاپهای شما ظاهری کاملاً مطیع با رنگهای نرمتر و براق جزئی نشان می دهد. این که تصمیم بگیرید که با یک مات مات یا یک براق براق شوید ، در نهایت به ترجیح شخصی و / یا زیبایی شناختی برند بستگی دارد ، اما ملاحظات عملی برای یادآوری نیز وجود دارد. در مورد نکات و توصیه های ما در مورد نحوه انتخاب بهترین پایان برای برخی از محبوب ترین محصولات چاپی ما بخوانید!

 

 

دیگر نمونه طرح های مشاغل  کارت ویزیت کلینیک دامپزشکی و پت شاپ

کارت ویزیت براق یا مات

وقتی صحبت از کارت ویزیت می شود پوشش براق تا حد زیادی مورد علاقه مشتری است. پوشش براق محافظت بیشتری در برابر صدمه می کند و به رنگ های شاد روشن ، ظاهری زیبا و شاداب می بخشد. و نیز برای بسیاری از کارت های ویزیت عکس ، مقاله انتخابی است ، چرا که عکس های هدست و تصاویر نمونه کارها جلا و ظریف به نظر می رسند.

با این وجود موارد بسیاری وجود دارد که کارت ویزیت مات می تواند گزینه مناسب تری باشد. اگر پیش زمینه کارت شما عمدتا سیاه یا رنگی بسیار تیره باشد ، یک روکش مات بسیار زیبا تر خواهد بود. برخی از مشاغل سنتی (به عنوان مثال وکلای دادگستری ، حسابداران ، افسران نظامی) ممکن است نگاه محدود به یک روکش مات را ترجیح دهند. سرانجام ، اگر مایل هستید که روی کارت ویزیت خود بنویسید ، روکش سلفون مات برای این منظور مناسب تر است .

دیگر نمونه طرح های مشاغل  کارت ویزیت تعویض روغنی

 

سفارش آنلاین چاپ کارت ویزیت سلفون براق

 

چاپ تابلو عکس مات یا براق ؟

هر دو حالت براق و مات مزایای خود را برای چاپ عکس استاندارد دارند. کاغذ براق در نمایش عکس های پر جنب و جوش با کیفیت بالا استثنایی است و آن را به یک انتخاب محبوب برای عکاسی تجاری یا طبیعت تبدیل می کند. یک تابلو مات فقط جزییات یک آشپزخانه خیره کننده که اخیراً بازسازی شده یا برگهای پاییزی فوق العاده زیبا و واضح به عنوان براق را به دست نمی آورد.
عکاسان عروسی ، خانوادگی و اسپرت تمایل دارند جلوه ای مات را ترجیح دهند تا به عکس های خود جلوه ای طبیعی تر و اصیل تر دهند. برای چاپ های بزرگ عکس ، به ویژه عکس های سیاه و سفید ، عکس های عروسی و پرتره های خانوادگی ، به طور کلی یک مات توصیه می شود. چاپ مات کمتر مستعد گرد و غبار و اثر انگشت خواهد بود و خود عکس گرمتر و دوستانه تر خواهد بود!

1 دیدگاه برای مطلب “کارت ویزیت براق یا مات – کدام یک برای چاپ های شما بهتر است؟

  1. چاپ نگار گفت:

    مقاله تون عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.